Ine, die steeds bekender aan het worden is als top-fotograaf, blogger, podcaster en nog veel meer, gaf mij zo een blog-post-beurt-rol door. Het strafste is dat ik die post wel gelezen had, maar dan mijn cent pas viel toen ze het mailde. “Pass the stick” stond er in de url. Urls lezen opent mij blijkbaar de ogen. Dus als je een boodschap voor me hebt, verpak het dan in een url.
Enkele voorbeelden:
http://www.cindy-je-krijgt-opslag.be/en-een-dikke-bedrijfswagen.htm
http://www.wij-willen-je-sponseren.be/10-gratis-tickets-voor-stockholm.asp
http://www.de-leffe-staat-al-koud.be
Allez, ik wijk af. Laat ik onmiddellijk overgaan tot het uitdelen van de volgende blog-post-beurt-rollen. De winnaars komen uit mijn 10 laatste comments. Read the rest of this entry »
Comments (6)
Fred, van FrEdSCAPes, en Xander hebben een nieuw project gelanceerd: FeedFiles.com. Eerder werden ook al de feed search engine Feeds4all en FeedAlley opgestart.
Wat doet FeedFiles precies: “De eerste fase betreft een directory voor resources omtrent Web feeds. Gebruikers kunnen hun boek, website, tutorial, artikel, component, software of wat-dan-ook aanmelden op deze portal zolang het maar te maken heeft met web-feeds (RSS, Atom, RDF en (buitenbeen) OPML). Ook kunnen gebruikers elkaars en andere resources beoordelen”. (link)
Ik twijfel er niet aan dat feeds steeds belangrijker gaan worden in onze dagelijkse communicatie. Benieuwd wat Xander en Fred (broers?) nog voor ons in petto hebben. Ze zijn alvast op weg om de referentie te worden als je iets wil weten over feeds.
Comments (2)
U kon het hier al lezen de voorbije dagen: de bedrijven en hun marketeers hebben blogs ontdekt. Toch lijkt de relatie tussen beiden niet van een leien dakje te lopen.
Ik werd zelf gevraagd om over SN Brussels Airlines te schrijven via PRide (het eindigde met de erg foute opmerking dat tickets bijna gratis zijn, waar ze in realiteit 150€ kosten). Gisteren kwam er via een ander bureau een vraag binnen (voor Edublogs.be) om over een wedstrijd te schrijven in het kader van de “Durf Denken” campagne van de universiteit Gent. Die campagne had ik zeker op Edublogs.be willen zetten, maar niet een dag voor de wedstrijd afloopt én met deze motivatie:”We vinden dat studenten ook wel eens mogen durven dromen… Daarom willen we graag onderstaande boodschap op je blog achterlaten. Een mooie kans om een leuk weekend te winnen én om een unieke UGent advertentie nog eens terug te zien.” Read the rest of this entry »
Comments (3)
De voorbije weken ben ik echt onder de indruk geweest van de uitdagingen en het vertrouwen die ik van het bedrijfsleven krijg. Dat geknuffel met bedrijven is wel leuk, maar het maakt dat ik ook aan het evolueren ben. Ik ben niet langer de blatende onafhankelijke blogger, maar steeds meer betrokken partij. En dus zit ik nu te tobben over: is Smetty ook deel van mijn beroepsactiviteiten? In hoeverre kan ik nog gewoon mijn gedacht blijven zeggen over alles wat ik wil?
De laatste tijd ben ik behoorlijk wat mensen tegen gekomen waarvan ik dacht: “ik hoop dat jij niet alle posts op mijn blog gelezen hebt”. Ik zit dus in de knoop met mijn verschillende rollen: marketeer voor een bureau (en haar klanten) enerzijds, en blogger/consument anderzijds. Als marketeer ga ik nu dingen doen waar Smetty de blogger over kwaakt (of gekwaakt heeft).
Ik heb smetty.be als domeinnaam gekozen omdat mijn achternaam, de 10e meest voorkomende in Vlaanderen, al lang ingenomen was. Smetty vond ik een leuk alternatief. Een fijne ex-collega (Salut Andréke!) heeft mij zo 2 jaar consequent aangesproken. Ik luister dus echt naar die naam en sinds deze weblog bestaat, spreken steeds meer mensen mij aan met mijn nick. Smetty is dus geen fictie, maar een feit (waarbij ik natuurlijk alleen die dingen filter, en zwaar, die ik wil vertellen).
Ik ben een blogger met een identiteitscrisis. Komt dat tegen…
Comments (4)
Vandaag kreeg ik een mail in de bus met als titel “Wake up!” over de nieuwe campagne van SN Brussels Airlines. Mijn eerste indruk was “spam” omdat: het mailtje geen “to” of een aanspreektitel bevatte, de titel Engelstalig was (ik krijg nooit Nederlandstalige spam) en de boodschap in het Nederlands en het Frans kloef onder elkaar stonden, zonder verdere uitleg of duiding.
Het emailadres van de verzender (Sandra Poelmans van het bureau PRide) bracht mij dan weer bij het idee dat het hier om een viral (zie ook mijn vorige post) moest gaan. Ik stelde deze vraag in een mailtje naar Sandra en kreeg vrij snel volgend antwoord: “Wij dachten dat het interessante informatie zou zijn voor uw blog”.
Hoeveel mensen de mail ook gekregen hebben weet ik niet, maar de boodschap werd wel integraal gepubliceerd (kijk hier als je het wil lezen) op Brussel.blogt.
Zelf marketeer en blogger zijnde, die weldra collega bloggers zal aanspreken, zou ik het toch anders aanpakken: Read the rest of this entry »
Comments (11)
Ik heb altijd gevonden dat marketingmensen dure woorden gebruiken. Nu ik in de sector werk (en eindelijk een excuus heb om zelf dure woorden te gebruiken), moet ik dus mijn woordenschat bijwerken. Een aantal termen worden vaak door elkaar gebruikt. Ik zocht de juiste omschrijving voor 3 termen, maar stelde vast dat er gewoon geen eenduidigheid over bestaat. Zelf ga ik voor:
1) Word of mouth (of WoM): mond tot mond of het uitwisselen van (marketing relevante) meningen en informatie tussen consumenten. Deze conversations kunnen zowel geinitieerd zijn door marketeers (big business vandaag), dan wel spontaan gebeuren.
2) Viral: de marketingboodschap verspreidt zichzelf onder en op eigen initiatief van consumenten (meestal via online netwerken zoals email, chat, forum, blogs…).
3) Buzz: uitgelokte conversaties, zowel bij consumenten als bij de media, waarbij “iets” (zowel online als offline) hun aandacht heeft getrokken dat de moeite waard was om over te praten.
Het verschil tussen viral en buzz is nogal dun. Zelf heb ik gekozen voor een brede omschrijving van buzz. Waar viral meestal gelinkt wordt aan verspreiding via online netwerken, dekt buzz in mijn definitie ook offline evenementen. Read the rest of this entry »
Comment (1)
Omdat het zo leuk is, een laatste aflevering voor het Corneel project. Niets speciaals te melden, behalve dat de koninklijke wacht met geweren begon te zwaaien omdat ik Bo chi chi op een kanon wou zetten. Pffff. Flauw ze.

Read the rest of this entry »
Comment (1)
Corneel heeft een hele hoop beestjes in huis. En die leven in een terrarium. Als ik op bezoek ga, dan heb ik ook liever dat ze daar in blijven. Reptielen zijn erg mooi om te zien, maar hun ik-ben-geen-knuffel-dier uiterlijk heeft op mij ook een ik-durf-u-niet-vastpakken effect. Allez, misschien ben ik gewoon een flauwe trien.
Corneel heeft ook nog een reusachtige hoop andere beestjes in huis (dat vraagt om een foto Corneel!). Ze zijn een beetje “out” en hun naam klinkt ook zo… jaren 80 (maar dat past dan wel weer bij mijn “Millet” vest). Soit, een exemplaar werd door Corneel aan de deur gezet en aan mij toegewezen. In het Corneel-reglement van het Corneel project staat dat we samen op stap moeten. Ik had liever een Kipling aap gehad, want dat is wel beter voor mijn imago dan een… mon chi chi. Slik. vreselijk woord is dat.
Read the rest of this entry »
Comments (10)
Dit jaar gaan weblogs, podcasts, wiki’s enz. doorbreken in de bedrijfswereld (inclusief grote verenigingen en politieke partijen) in België. Vorig jaar werd de business trein alvast op de sporen gezet door de blogging conferentie van Shoob, het web 2.0 seminarie van i-merge en het Ogilvy summer camp in Knokke. Elk van hen heeft ondertussen een eigen weblog. Shoob blogt in het Frans, i-merge blogt vooral in het Engels (af en toe in het Nederlands) en Ogilvy blogt alleen in het Engels. Alleen de eerste twee hebben een plaats in mijn aggregator.
Ook de kleinere bedrijven maken zich klaar; ik verwacht zeker nog vuurwerk van bloggers zoals Bart, Luc, Ine en Peter.
Het aantal bedrijfsgerelateerde blogs is vandaag eerder beperkt en ik geloof niet in een explosieve groei. Bloggen is een activiteit waarin je moet groeien (dit geldt voor personen, en volgens mij ook voor bedrijven). Daarom sta ik ook achter het advies om eerst intern een blog op te starten, alvorens ermee naar buiten te stappen.
Het meest geslaagde voorbeeld binnen Vlaanderen zijn voor mij De Standaard blogs. Er werd gekozen voor een professionele blogsoftware (Typepad), alles is netjes geïntegreerd binnen de website van De Standaard en ook inhoudelijk worden de blogs goed gestoffeerd. Vooral op dat laatste punt zullen veel bedrijven en weblogs de mist in gaan. Een initiatief dat ik met veel belangstelling volg zijn de SPA blogs. Deze aanpak is vernieuwend en gedurfd voor een politieke partij, maar voorlopig merk ik weinig leven in de brouwerij. Ook de met veel tromtrom opgezette Johan Blogt zal beter moeten dan één postje per maand om succesvol te zijn (deze opmerkingen zijn NIET politiek geïnspireerd). Read the rest of this entry »
Comments (6)
Ik had het hier al aangekondigd, en vandaag was het zover: ik heb mijn eerste eigen Playstation game gekocht, de EyeToy Kinetic.
In de Fnac was de voorraad uitgeput en een nieuwe lading zou nog weken op zich laten wachten. Na lang zoeken vond ik toch nog een bundel waar zowel de EyeToy USB camera als het spel inzaten. Ik betaalde net geen 60 eur voor het combi-pakket.
Om het spel te spelen heb je nodig: een Playstation 2, een EyeToy camera, een televisiescherm en het spel EyeToy Kinetic. De Playstation leen ik van de Viking en we hebben ook een oude afgeleefde TV (we gebruiken die alleen om games op te spelen). De Eyetoy camera plaats je op het televisie scherm zodat je bewegingen geregistreerd worden. Op het scherm zie je jezelf bewegen binnen het spel.
EyeToy Kinetic is “een trainingsprogramma waarmee je aan je uithoudingsvermogen en conditie werkt”. Je wordt bijgestaan door de personal trainer van je keuze: Matt of Anna. Gedurende 12 weken helpen ze bij een individueel trainingsprogramma dat bestaat uit de cardiovasculaire zone, de gevechtszone, de spierversterkings-zone en de lichaam- en geestzone. Daarnaast is het ook mogelijk om zelf een programma samen te stellen. Alle outfits zijn Nike branded (mooi voorbeeld van het succesvol integreren van merkenmarketing in games). Read the rest of this entry »
Comments (3)
De website van Media Marketing ligt onder vuur. Het volgende zinnetje onder de pagina is daarvoor verantwoordelijk:
“Elke gebruiker of bezoeker verbindt zich ertoe geen link te leggen vanaf enige andere website naar deze website, met inbegrip van één van de secundaire pagina’s.”
Deze week heb ik les gegeven over auteursrechten, recht op afbeelding en dergelijke meer. Iedereen die juridische vragen heeft in deze sfeer zou ik zeker de “gids voor Websitehouders en Websiteontwerpers” (Ministerie van Economische Zaken) willen aanraden.
Het antwoord in deze gids op de vraag “Als ik met hyperlinks verwijs naar een andere website, moet ik dan de toestemming vragen van de eigenaar van die site?” klinkt kort samengevat als volgt (bron: gids pagina 81 of deze website):
- Links leggen naar andere sites is eigenlijk het doel van het internet,
- Zelfs links leggen naar sites die bezwarende content bevatten is niet verboden (zie ook pagina 80), maar wordt eerder afgeraden (uit voorzorg),
- Het gebruik van frames kan wel onduidelijkheden opleveren over het auteursrecht (weten wat mag/niet mag is in dit geval aan te raden).
Read the rest of this entry »
Comments (5)
Ik lees veel blogs, maar amper twee ervan zijn echte fotoblogs. De reden daarvoor is dat ik vooral interesse heb in foto’s van vrienden en kenissen. Als die in de toekomst wat meer gebruik gaan maken van services zoals Flickr, denk ik wat meer foto’s in mijn aggregator te zullen bijhouden.
Een fotoblog is dus niet echt mijn ding, en foto site’s nog minder. Maar toch was ik aangenaam verrast door een nieuw Gents initiatief (via de Zone 09): Gentse Koppen.
Het opzet: “Wat? Gentse Koppen heeft zich tot doel gesteld om maar liefst vijfduizend Gentse straatbeelden en portretten van Gentenaars te verzamelen op één website. Waarom? Omdat we er zin in hebben en omdat Gent een prachtige stad met fantastische inwoners is. Gentse Koppen wil deze mensen een gezicht geven. De prooi: Het volledige Gentse grondgebied en zijn inwoners, zonder onderscheid van leeftijd, geslacht of kleur. Hoe? U kunt de fotograaf van Gentse Koppen eender waar in de stad tegen het lijf lopen. U bent gewaarschuwd!”
Een erg leuk initiatief van Geert Huysman (uitgegeven via Arsapix). Jammer dat deze freelance journalist en fotograaf geen RSS voorzien heeft op Gentse Koppen. Dat was zonder twijfel de slagroom op de taart geweest en had van mij een trouwe bezoeker gemaakt.
Comment (1)
Het viel me vandaag pas op dat deze blog ondertussen meer dan 2 jaar bestaat. Ik kan nu stoerweg zeggen dat ik al drie jaar aan het bloggen ben.
Dan valt er ook weer een rekening voor de domeinnaam in de bus. Januari is een dure maand op dat gebied. Edublogs, Blogt en Smetty moeten allemaal in deze maand betaald worden. Januari was dus in het verleden een inspirerende maand. Bij die gedachte sloeg ik even in paniek omdat ik helemaal geen nieuwe blog plannen heb. Maar dat is niet helemaal juist. Sinds december zijn we bij These Days intern aan het bloggen, en de externe blog zal weldra het levenslicht zien. Het verschil met de vorige jaren is dat ik tegenwoordig betaald wordt om te bloggen. En dat… had ik op 10 januari 2004 nooit durven dromen.
Comments (5)
Onze duikclub heeft een nieuwe website, maar nog geen naam. Er is vandaag twijfel tussen “Bubbledivers” of “Aquarion”. Misschien wil er wat volk van deze blog meestemmen? Denk eraan dat ik de naam waarschijnlijk op een t-shirt zal dragen en het met trots wil uitspreken. “Hallo, ik ben Cindy van De Anemoon” of “Hallo, wij zijn van Aqua”, daar voel ik mij een beetje blubblub bij. Meestemmen kan hier.
Na een verplichte winterstop, wegens een dikke dikke peesontsteking, probeer ik deze week weer wat te bewegen. Langzaam aan, want ik kan de ontstekingsremmers nog niet weglaten (zeer dat dat doet). Gisteren gaan fietsen (geen probleem), morgen met de bubbles zwemmen, en eigenlijk woensdag weer wat squashen. Langzaam aan, inderdaad.
Gisteren beslist om dit Playstation Game te kopen. Vanaf nu gaan we swingen in de living. Ik doe alvast de gordijnen dicht voor de kantoorgebouwen voor ons, en ik zal de buurvrouw verwittigen dat ik dagelijk wat “actie” onderneem boven haar living. Als ze geen 70+ was geweest, dan had ze kunnen meespelen.
Comments (3)
2006 starts very exciting: Google is launching Google Video (update: the Google Video platform/store could be a more accurat description, cause the basic video service isn’t new ) , Microsoft and MTV are presenting Urge to the world.
Apple’s Itunes is being companied by two new initiatives:
- Google introduces the Google video player and the Google Store. Google and CBS will offer old shows for 1.99$, NBA matches will be available for download, a day after they got aired on TV). All shows can be played… in your Google Video Player.
- Microsoft and MTV are working on Urge. Van Toffler from MTV: “URGE will offer a customized relationship to music, a sense of musical discovery … over 100 radio stations .. a chance to learn about the roots of songs and lyrics … a chance to interact with the artists.”
This evolution in the media world and the way we will consume media is really fascinating. Both Google Video and Urge are announced at CES (Consumer Electronic Show) in Vegas. Read the rest of this entry »
Comments (3)
Gisteren, Veldstraat, 9u30. Het waren solden (voor de Nederlanders: in België starten alle winkels verplicht op dezelfde dag met de winter koopjes), en ik was er bij. Vanop de eerste rij nog wel.
“Wat ga je kopen?” vroeg de viking. Foute vraag. Helaas, vooraf plannen werkt niet tijdens de solden. De eerste vraag die je je stelt in de winkel klinkt als: “wat is er beschikbaar in mijn maat en volgens mijn smaak”. Na die inventaris volgt de overweging of je dat nodig hebt en dan pas speelt de prijs zijn rol. Alleen op die manier kan er een grote buit mee naar huis gesleept worden.
De weg naar de buit is helaas lang en slopend: lange wachtrijen aan de hokjes, met drie voor dezelfde spiegel gaan staan (echt, komt er zo een kip voor je staan terwijl jij duidelijk aan het passen bent) en tientallen wachtenden voor je met amper 2 kassa’s open. Enig doorzettingsvermogen komt dan goed van pas. Read the rest of this entry »
Comments (8)
Ik wil het jaar met een werkende agenda beginnen, waarbij agenda zowel de planning als de plaats waar ik alles kan bijhouden betekent. Uit 2005 nam ik 3 problemen mee:
- Begin oktober weigerden mijn telefoon en mijn online agenda (die op een eigen server staat) om deftig met elkaar te synchroniseren. Het resultaat was een ‘kaas met gaatjes agenda’ en ik hield er een echte technologie dip aan over.
- Vorige week werd duidelijk dat ik alweer de verjaardag van een vriend vergeten was.
- In mijn agenda stond nog een 3e werkopdracht waarover ik sinds september niet meer gehoord had.
Tijd voor actie om het nieuwe jaar goed in te zetten:
Mijn telefoon en mijn agenda kreeg ik niet meer aan de praat met de software die al geinstalleerd was. Uiteindelijk was er een helpende viking (agenda nog een keer wissen was geen optie) en een nieuwe betalende software (CommonTime) nodig om de klus te klaren. Alles loopt nu weer als een zonnetje. Read the rest of this entry »
Comment (0)
Ik vind 2006 als getal mooier dan 2005. Die zes staat gewoon beter na die twee nullen dan die 5. Had u dat al opgemerkt?
Het wordt weer even oppassen bij het schrijven van het jaartal. Bij mij duurt dat altijd een paar dagen voor ik het juist doe. Vooral op documenten zoals een treinpas (die je zelf moet invullen) is dat gevaarlijk.
De vorm waarin je nieuwjaargroeten moet verpakken, lijk ik nooit te vatten. Het ene jaar krijg ik van iedereen kaartjes in de bus en stel ik vast dat ik dat niet gepland had. Het jaar daarop stuur ik tijdig dozen vol kaartjes, maar dan slaat iedereen aan het sms-en (elektronische kaarten zijn al een paar jaar out). Daarom was de strategie dit jaar: alle vriendjes sms-en na 12u en wie een kaartje gestuurd heeft via gewone mail, krijgt er morgen één terug. De wensen via de mailbox doe ik later vandaag nog.
Dus na traditionele wenskaart, de sms en de mail, is er nog één medium over waarop ik mijn wensen wil overbrengen: hier en voor u:
Of je hier nu dagelijk komt, of eerder bij toeval, of je mij persoonlijk kent of alleen uit de online wereld, sta mij toe u allen een fijn 2006 te wensen.
Bij deze heb ik iedereen getweeduizendenzesd.
Comment (0)