Just been in a podcast recording session with 3 other people. I wasn’t the one recording this time (can’t tell more yet). Looking forward to hear the result.
With the end of the year coming closer, new trends for 2006 are published and trends for 2005 get reviewed. Some people say podcasting did not make it and was just a hype.
I think podcasting might have been a bit hyped, yes. I personally believe videoblogging will become more popular. But that doesn’t mean podcasting is not powerful. Oh no, Scoble just wrote a nice post illustrating that.
This afternoon, a colleague who I thought was a non-podcast believer, said she discovered podcasting and just loves it. She’s important for the company, so if you can reach her, you reach the company and their clients. That’s not a hype, that’s an opportunity.
Comment (0)
This year is much more exciting than last year. I get to do fun stuff again. And with fun, I mean mind boggling things: speak at seminars myself (I just love that), get invited for live blogging and attend seminars.
On Thursday I was able to participate in the Amsterdam seminar of trendwatching.com. I went there with Dimitri and Peter, my These Days strategy colleagues. Content is copyrighted, so I can’t share parts of the presentation, but I can publish and reproduce trend descriptions if I credit the source. So that’s the deal.
A good start to think about trendwatching is not to see it as futurism, but as something what’s already happening today. You can only play a role in the game you want to play if you understand what’s happening here and now.
Mature customers:
Today consumers are “MATURE”, they have everything they want and own more then one copy or flavor of a certain product (eg. I have an Ipod and an Iriver, you own an Xbox and a Playstation or you have 2 cars). Read the rest of this entry »
Comments (3)
Tatatatatata… all geeks in Belgium, please listen!
David Boschman is happy to announce:
What: Brussels Geek Dinner with Robert & Maryam Scoble
Date: December 8th 2005
Time: 6:30pm
Where: Serenata, Zaventem (MSN Maps)
Who is welcome?: Everyone!
Reserve your seat via David.

(Picture: left Scoble – right Hugh @ London Geek dinner)
Read the rest of this entry »
Comments (2)
Gisteren had ik het gevoel dat mijn hersenen aangebrand waren. Het live bloggen en het verdere denkwerk de rest van de vorige week hadden gisteren een duidelijke impact op mij. Het leek alsof ik het signaal kreeg dat het genoeg was geweest. No more information. Tijd voor iets anders.
Op de duikschool gaven ze gisteren een update van het EFR-diploma (Emergency First Response). Dat diploma is verplicht voor Padi duikers met het diploma van ‘rescue diver’ of hoger. Het omvat technieken rond primaire verzorging (oa. reanimatie en Automated External Defibrillator training) en secundaire verzorging (aanleggen van verbanden, wonden verzorgen etc.) Het voordeel is dat het ook buiten een duikomgeving een erkende cursus is, die gelijk staat met andere EHBO-opleidingen. De update kwam voor mij op het geschikte moment. Reanimatie is gelukkig niet mijn dagelijkse bezigheid, maar omdat je die technieken niet toepast, vergeet je ze ook weer. Een opfrissing was dan ook meer dan noodzakelijk.
Read the rest of this entry »
Comments (12)
Mijn eerste conferentie als blogger zit erop.
Alle verslagen (bijna klaar) en bedenkingen en bedankingen (nog aan het broeden) verschijnen op edublogs.be:
Read the rest of this entry »
Comment (0)
Het 2e Nederlandse edublogdinner werd georganiseerd door Patrick Klaasen.
We werden verwacht om 19u30 in Lokaal de Reunie. Op het bord kwam het verplichte keuze-menu (groepen eten niet à la carte, knipoog naar Patrick die zich redelijk oncomfortabel hierbij voelde).
Voor mij was het ideaal om enkele mensen voor de conferentie te leren kennen. Aan tafel zaten: Gerard Bierens, Pierre Gorissen, Patrick Klaassen, Liesbeth Mantel, Sybilla Poortman, Danniëlle Quadakkers, Wilfred Rubens, Iwan Wopereis en ikzelf. Onder de tafel kregen we gezelschap van een paar muizen (Pierre heeft het bewijsmateriaal).

Van links naar rechts: Iwan, Wilfred, Patrick en Pierre.
Read the rest of this entry »
Comments (4)
Gisteren opnieuw een mobiliteitsdag op zijn Smetty’s beleefd. Ik mocht eindelijk de auto naar de garage brengen voor reparatie. Dit keer een erg normale meneer die mij als nieuwe klant begroette. “Als ik u een paar keer gezien heb, dan hoef je zelfs niet meer bij afhaling van de wagen te betalen” liet hij alvast weten. Ik kreeg zowaar een groeipad als klant aangeboden. Wel een erg andere aanpak in vergelijking met de garage van vorige week.
Omdat ik niet onmiddellijk zin had om met de bus naar huis te gaan en de omweg erbij te nemen (wegenwerken), heb ik maar terug gegrepen naar de manier waarop ik mij vroeger verplaatste wanneer ik zonder vervoer zat. Gewoon loopschoenen aantrekken en de 9 km naar huis lopen. Allez, ook een beetje wandelen tussenin want ik ben pas een paar weken geleden terug begonnen met lopen. Op 50 min stond ik terug thuis.
Read the rest of this entry »
Comment (0)
Het stond al jaren op de planning, maar we hadden nooit actie ondernomen om effectief te reserveren . Gisteren was dan eindelijk het moment gekomen om het beste restaurant van Belgie uit te proberen: Comme chez Soi.
Voor ik met deze blog begon (anders had ik er zeker een postje over geschreven), was ik al is gaan eten in De Karmeliet in Brugge, eveneens een 3-sterren Michelin restaurant. Met hetzelfde Bourgondisch heerschap ging ik dit keer richting Brussel.
Comme chez Soi ligt aan het Rouppe plein (Place Rouppe voor de Brusselaars) nabij het Zuidstation. Ik vind het nog steeds geen aangename buurt om er ’s avonds rond te lopen. De auto kregen we niet direct geparkeerd zodat we besloten om gebruik te maken van de “service voiturier”.
Read the rest of this entry »
Comments (12)
Ik ben niet zo “actiegroep”-minded, maar daarnet heb ik wel de petitie ondertekend die opgestart werd door de “GeenDataLimiet Actiegroep” op www.geendatalimiet.be (via Viking op tweaker.net).
Wie mijn blog een beetje volgt, weet dat ik niet te spreken ben over onze Belgische internetproviders. Vooral de monopolie positie van Belgacom en Telenet zorgen ervoor dat zij rustig kunnen verder gaan met hun aanslag op onze internetfactuur. De actiegroep mag dan ook op mijn steun rekenen.
Sinds een jaar heb ik een abonnement bij Academic Broadband (een merk van de firma Signpost, vandaag vooral actief met de brand Fulladsl) dat in het begin gebruik maakte van het Tiscali-netwerk, maar na de overname van Tiscali door Scarlet overstapte naar Belgacom.
Deze week kreeg ik een paar verontrustende comments binnen op mijn blog. Read the rest of this entry »
Comments (11)
Vandaag is één van mijn nichtjes bevallen van een dochtertje, Jinte genaamd. Mijn grootmoeder was er nochtans zeker van dat ze “Ilse” gehoord had aan de telefoon. Maar Ilse, dat was een topnaam toen ik nog op de schoolbanken zat. Tegenwoordig noemen de kindjes anders, want zo gaat dat namelijk met namen. Silke is een paar weken geleden geboren, mijn neef Bart is de trotse papa. Domien is dan weer het kindje van vrienden.
Ze hebben allemaal iets gemeen: ik moet nog pampergeld geven. Domien is echter ondertussen al 5 maanden oud. Als ik mij niet haast, dan kunnen de ouders het geld misschien investeren in een fietsje of zo.
Het gebeurt mij wel vaker dat ik langs ga voor het officieel overhandigen van het pampergeld, en dat die baby al een peuter blijkt te zijn. Tijd vliegt, kindjes groeien als kool. Wat ik ondertussen afgeleerd heb, is een cadeautje meedoen voor het zusje of het broertje. Ik blijk helemaal geen talent te hebben in het inschatten van speelgoed voor een bepaalde leeftijd.
Read the rest of this entry »
Comments (5)
De luchthaven
Ik snap het niet helemaal, maar elke keer als ik in Zaventem door de controle moet, begin ik te bliepen. Als ik hetzelfde aantrek (jeans + schoenen) op een andere luchthaven, wel dan bliept dat nooit.
Het gevolg is ook elke keer anders. Ik heb al in mijn onderbroek gestaan in zo een kotje, minder erg was mijn schoenen apart onder de scanner zien verdwijnen en dit keer was er een tast-madam die grondig haar werk deed. Toch kan ik mij inbeelden dat menig vrouw door de controle kan geraken met verboden materiaal. Waar of hoe bedenkt u zelf maar.
De portable moet sinds kort ook apart onder de scanner. Ik heb nu al drie bakken nodig: één voor de portable, één voor de rugzak en één voor de rest (jas, sleutels etc.). De volgende stap is dat wij zelf ook onder de scanner moeten. Wedden?
Read the rest of this entry »
Comments (2)
De auto
Vorige week wou ik met de auto vertrekken, maar zodra ik de motor aanzette begon die zowaar te rammelen. Het werd vrij snel duidelijk dat ik hiermee niet mocht rijden. Mijn enige optie was voor dinsdag (een officiële feestdag) een garage vinden, maar helaas maakten vorige maandag ook alle garagisten de brug. De dichtstbijzijnde Peugeot garage stelde na afspraak voor om de auto vandaag te komen takelen.
Bij het buitenrijden vanochtend rammelde de wagen helemaal niet meer en ik besloot hem zelf aan de garage af te zetten. Meneer de garagist nam een lamp en zette de motor aan. “Niks madam, ik kan niks horen, en als ik niks hoor kan ik niks doen en ik heb vandaag ook geen tijd meer”. “Morgen dan?” probeerde ik. “Neen morgen ook niet en donderdag ook niet”. “Wanneer dan wel?” was nog de enige optie. En daar kreeg ik dus geen antwoord op. Volgens zijn diagnose is de “compresseur van de airco” kapot en daar kan je zonder problemen met rijden als je de airco niet opzet. Maar de auto maken was geen optie. “Ik heb vandaag een klant” zei hij. Wel meneer de garagist uit de Brusselsesteenweg in Gentbrugge, misschien moet je voor het raam is de voorwaarden hangen waaraan een klant moet voldoen. Dat zou mij alvast veel tijd gespaard hebben. En als ik ooit een folder van uw garage in mijn bus zou vinden, breng ik hem persoonlijk terug. Klantvriendelijkheid = 0.
Read the rest of this entry »
Comment (0)

Gripsholms Slott ligger i den lilla staden Mariefred i Södermanland vid stranden av Mälaren. Slottet har fått sitt namn efter en av den svenska medeltidens stora personligheter, Bo Jonsson Grip, som under senare hälften av 1300-talet uppförde den första borgen. Slottet skänktes under sen medeltid till ett kartusianerkloster som grundats i Pacis Mariae – Mariefred.
Read the rest of this entry »
Comment (0)
I just started to read “Blog! How the Newest Media Revolution is Changing Politics, Business and Culture” by David Kline and Dan Burstein. Check David’s blog for more information about this book. Some chapters are even available for download.
Dan Burnstein wrote the introduction and starts this book with an interesting thought: cave painters were some sort of bloggers. If you want to taste a very nice website on cave painting first, you should check my favorite: The cave of Chauvet-Pont-d’arc.
“I discovered that in a number of places, the period of decoration of the cave walls went on for several generations, or even, in some cases, for several hundred or thousands of years. The paintings were often first inspired by the physical forms in the caves and were a kind of commentary on those forms. Then later painters and storytellers made subsequent commentaries about what they saw on the walls and what they had experienced in their lives. Having no written alphabetic language, they used the mysterious visual languages of the figurative and abstract, multicolored paintings and carved engravings, to describe their ideas and beliefs about the hunt, the spirit of bison, mammoths, deer, and various other animals, shamanism, the sacred feminine, initiation rites, sickness, mortality, the afterlife, the earth”
Read the rest of this entry »
Comment (0)
Voor de ene begint de herfst met het vallen van de bladeren, voor de andere met het nieuwe outfit (inclusief laarsjes) dat ze bij elkaar geshopt hebben.
Vooral die laatsten waren de afgelopen week niet erg gediend met de warme oktober temperaturen. Zelf zou ik zo willen tekenen voor een constante winter temperatuur van 20 graden. Daarvoor leef ik helaas niet op de juiste plaats zodat ik mij maar beter neerleg bij de 4 seizoenen. Bij deze is ook voor mij de herfst begonnen omdat:
…ik dit echt sfeervol vond…

Read the rest of this entry »
Comments (3)
Ik ben stiekem een beetje jaloers op onze Nederlandse onderwijscollega’s. Vooral op projecten zoals SURF: “SURF is de samenwerkingsorganisatie van het hoger onderwijs en onderzoek op het gebied van netwerkdienstverlening en informatie- en communicatietechnologie (ICT).”
Op 15 en 16 november organiseert SURF in Utrecht de Onderwijsdagen 2005: “De SURF Onderwijsdagen vormen hét evenement op het gebied van ICT-ontwikkelingen binnen het hoger onderwijs. Dit jaar staat het evenement in het teken van de individuele student. Hoe kunnen we tegemoet komen aan de wensen van de nieuwe lerende, die ICT als vanzelfsprekend beschouwt? En hoe kunnen we de dilemma’s die daardoor ontstaan het hoofd bieden?”
Read the rest of this entry »
Comments (3)